Rusi ešte nevyslali sondu k cieľu vzdialenejšiemu ako je planéta Mars.
Stanica Skylab bola vyrobená v dvoch expemlároch. Druhá, nazvaná Skylab B, mala pôvodne tiež štartovať, ale nakoniec bol jej štart zrušený. Dnes je vystavená v Národnom múzeu pre letectvo a vesmír vo Washingtone.
Eugene Cernan sa v roku 1994 počas návštevy Slovenska stal čestným občanom mesta Čadca.
Sonda Galileo, ktorá sa stala prvou umelou družicou planéty Jupiter, zotrvala na jeho obežnej dráhe kratšie, ako je jeden oblet Jupitera okolo Slnka.
Kozmonauti Volkov a Krikaljov sú prví ľudia, ktorí pristáli ako občania iného štátu, pod akým štartovali. Počas ich letu totiž došlo k zániku Sovietskeho zväzu a k vzniku Ruska.
Lunárny modul vesmírnej lode Apollo nikdy nepristál na Mesiaci na rovnom povrchu. Najviac bol po pristátí naklonený modul lode Apollo 15. Od kolmej polohy bol odklonený až o 11 stupňov.
Jediný kozmonaut, ktorý bol pri Mesiaci dva krát a ani raz na ňom nepristál bol James Lovell.
Sergej Krikaljov je prvý ruský kozmonaut, ktorý do vesmíru štartoval na americkej vesmírnej lodi. Štart sa uskutočnil v raketopláne Discovery STS-60.
Nikita Chruščov odmietol svojho času nominovať na Nobelovu cenu Sergeja Koroljova, ktorý vypustil prvú družice Zeme, prvého živého tvora a tiež prvého človeka do vesmíru, nakoľko hlásil, že jeho úspech v začiatkoch kozmonautiky je "dielom celého sovietskeho ľudu". Koroljov nebol nikdy verejne ocenený za svoj prínos v kozmonautike.